Nojštyho příručka přežití

Milý táborníku, pokud ses opravdu rozhodl na malou chvíli vypnout Hearthstone, Fortnite, popřípadě jinou rozumnou činnost a otevřel jsi moji příručku, pak věř, že právě čteš něco, co se ti možná bude zdát jako spousta nudných a nezáživných informací, ale ve skutečnosti se na následujících řádcích skrývá nejedna životně důležitá rada pro tvé přežití magicového tábora v letošním roce. Následující příručka je určena zejména pro nové účastníky, avšak i zkušeným borcům může býti ku prospěchu.

Ti šťastnější z vás, co mě již měli možnost poznat na předešlých ročnících, jistě potvrdí, že jsem na přežití tábora a všech jeho nástrah přinejmenším odborníkem, za což jednoznačně hovoří počet mých účastí na jednotlivých ročnících podtržený nespočtem jizev od šišek po celém těle.

Na tábor jezdím už spoustu let jako účastník i vedoucí a tyto rady jsou výsledkem několikaleté praxe přežití v přírodě, uprostřed pustiny jménem kachlička. Moje zážitky a zkušenosti z tábora jsou nekonečné a proto se pokusím vybrat jen pár těch nejdůležitějších, tak aby se šance, že se z tábora vrátíš ve zdraví, alespoň trochu zvýšila…


ImagePrvní část mé příručky ti poradí, jak se správně připravit na tábor ještě než vyrazíš směr Humpolec. Sám moc dobře vím, že příjezd do přírody pro tebe může být šok, a proto je dobré začít s táborovým režimem pár dní před odjezdem.

Jakožto hlavní táborový výživový poradce ti dobře radím omezit mekáč a podobné fastfoody, které bohužel v lese nejsou, místo toho takové olejovky, špekáčky a v podstatě cokoliv z konzervy je ideální průpravou na táborový život.

Dalším překvapením zejména nových účastníků bývají naše bio latríny, na které se popravdě moc připravit nedá, nicméně přestat pár dní před odjezdem používat sociální zařízení a chodit vykonávat potřebu před dům do křoví v parku nemůže být na škodu.

Nebudu ti radit jaké věci si vzít s sebou na tábor, ale poradím ti jaké věci si nebrat. Telefony, tablety a herní konzole valný smysl nemají, v lese zatím není elektřina ani wifi a bavit se budeš i bez nich. Na velikosti nezáleží, a proto soutěž o to, kdo vytasí na kamaráda větší dýku, bývá velice rychle potlačována vedoucími, kteří mačety, nepřiměřeně velké nože, pyrotechniku apod. zabavují.

Jsme chlapecký tábor, tedy parfémy, vonná mýdla a sada na holení jen zbytečně zaberou místo v batohu a dokonce i takový deodorant jde poměrně snadno nahradit repelentem. To je ode mě dnes všechno, příště ti poradím jak vydržet noční hlídku, ubránit se útoku divokého prasete a chytnout šišku v letu do pusy.

Neberte tenhle článek příliš vážně, ale s humorem. Na táboře vás sice čeká les, ale ne žádná neskrocená divočina a naleznete tam všechno, co potřebujete k pohodovému táborníckemu životu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *