Fantasy a MtG tábor 2020

Pod černou vlajkou

27.7. – 9.8.

Vlny tiše šuměly, tlumeně narážejíc o boky lodi. Vpředu se na vodě černé jak petrolej dělaly bílé čepičky, jak loď rozrážela nekonečnou hladinu moře. Kromě vody a plachet třepotajících se ve větru bylo na palubě poměrně ticho. Žádný bujarý křik kurážných námořníků, ani bouchání korbelů piva o stoly plné karet. Většina posádky spala ve svých kajutách, znavená dlouhým dnem, vysušení od tropického slunce. Jen pomalu si zvykali na život na moři.  Nevybrali si sami útěk ani porážku, nevybrali si sami život na nekonečném moři... ale bylo to jejich rozhodnutí nepodřídit se žádnému vládci, ani flotile. Kdysi nejlepší jednotka vojáků, ti nejvěrnější krále Misengara, dnes parta psanců hrdě a svobodně plující pod černou vlajkou se skříženými hnáty.

"Kdo by to byl řek..." přemítal tiše muž stojící na přídi, hledíc směrem, kde přes neproniknutelnou tmu nebylo vidět, jak se nebe dotýká nekonečného obzoru.

Stál tady téměř každý večer, zahalený v dlouhém vínovém plášti pokrytém mapami vysrážené mořské soli. Stál a přemýšlel. Někdy vzpomínal, to mu tvář potemněla ponurým stínem a ruce křečovitě svíral v zaťatou pěst. Všichni věděli, že není radno s ním tehdy hovořit a radši se ho stranili už z dálky. Nemohli tak vidět, jak z jeho tváře noční vánek suší slzy hněvu a bezmoci. Jindy plánoval, tehdy mu v očích plálo odhodlání, čekala je dlouhá plavba. Takhle to přece nemělo být, Misengarova smrt nemůže být koncem!

Sponzoři a partneři roku 2020

Tábor je pořádán neziskovou organizací Dreamweavers, z. s. Příspěvky, dary a účastnické poplatky jsou použity pouze k organizaci tábora.


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image