fbpx

Trocha historie


Fantasy tábor je pokračovatelem legendárního MtG tábora, jehož první ročník byl v roce 2006. 12 let Magicu vychovalo mimo jiné i hromadu skvělých lidí, kteří se v Magicové komunitě pohybují dodnes – turnajové hráče, majitele obchodů i mezinárodní rozhodčí.

A skoro každý, kdo tábor jednou zažil na vlastní kůži, se stále vracel. Jednou, dvakrát – prostě tolikrát, do kdy mu to jeho věk dovolil. Z dětí se stali bahňáci (jak nazýváme družinkové vedoucí), pak programoví vedoucí, a nakonec i hlavní vedoucí.

A na začátku toho všeho stál Zdeněk "Zelenáč" Surý, majitel brněnského obchodu Rishada, za což mu velmi děkujeme. Bez něj by MtG tábor, a tím pádem ani letošní Fantasy tábor, nikdy nebyl.

 

Tábořiště


Tábor se nachází kousek od Humpolce u obce Splav v ideální vzdálenosti od civilizace, takže nikdo nenarušuje program tábora –umožňuje nám dělat fantastický příběh a efekty, ale zároveň dostatečně blízko na to, abychom se rychle dostali do města, když to bude potřeba. Na táboře máme vždy dostupné auto, které zajišťuje rychlý kontakt s civilizací, a každý den vozí čerstvé potraviny. 

Všichni účastníci jsou ubytováni ve dvoumístných stanech s dřevěnou podstavou, které dobře těsní i během deště a chladných nocí. Na tábořišti se nachází velký vojenský stan, který slouží jako společenská místnost a jídelna, a dřevěný srub, ve kterém je umístěna kuchyně s kamny. Každodenní hygienu zajišťujeme v přírodní umývárně, která je zbudovaná u nedalekého lesního potůčku, a v mobilní vojenské sprše.

V minulosti na táboře téměř nebyla elektřina, což se ale od minulého roku změnilo. Každý den je k dispozici možnost dobít si telefon – notebook ale rozhodně nikdo nevyužije.

Pravdou je, že z hlediska vybavení náš tábor není 5* hotel. Jde ale o unikátní prostředí, které už v dnešní době mimo tábor téměř není možné zažít na vlastní kůži. A možná právě proto se tolik účastníků na tábor stále vrací.

 

Program


Každý rok vytváříme nový a úplně jedinečný program ušitý na míru přesně pro náš tábor. Můžeš se proto těšit na hry a úkoly, které nezažiješ nikde jinde, a žádné staré a tisíckrát opakované klasiky ti u nás nehrozí. Máme tedy co nabídnout táborovým nováčkům s hromadou očekávaní, i zkušeným táborníkům, kteří už mají táborový život v malíčku.

Při vytváření her vycházíme z let zkušeností, zpětné vazby účastníků a našich vlastních osobních i odborných schopností. Čekají tě logické, běhací, plížící a strategické hry v lese a taky napínavé noční plížičky nebo vodní bitva.

K programu patří i magicová a deskovková část. V základní verzi se můžeš těšit na hromadu deskovek, známých i neznámých, a dokonce námi vytvořených. Pro všechny s magicovou verzí máme připravené turnaje v různých formátech a stavbu balíků s možností konzultací se zkušenými hráči a rozhodčími. Svůj balíček i všechny ostatní karty si pak odneseš s sebou domů.

Během celého tábora se můžeš zapojit i do naší metagame, která tě zatáhne do příběhu a umožní ti získat tajné vzkazy, skryté odměny a speciální táborové bonusy. Nechybí ani doplňkový program jako přednášky o magicu, dobrovolné turnaje v neobvyklých sportovních disciplínách nebo střelba z luku a praku.