Fantasy a MtG tábor 2019

Shanyria: Bouře přichází

22. 7. – 4. 8.

Slunce neodbytně pražilo a vysávalo poslední zbytek vláhy z vyprahlé krajiny. Celý svět toužil spát, schovat se na chvíli do stínu stoletých dubů a probudit se až za soumraku, kdy trocha vláhy a příjemný chládek vystřídají toto peklo. Na něco takového ale měly čas srny a zajíci, ale ne obyvatelé malé vesničky, kde od samého rozbřesku tiché letní povětří protínaly rány kladiv a neustálé melodické zpívání pily.
Celá vesnice horečně budovala, jedna skupina stavěla otesané trámy jeden vedle druhého do palisády kolem vesnice, druhá skupina seděla v jílovišti a tiše na kruzích kroužila další a další hrnce a vázy na vodu. A ještě další skupina šla za staviteli palisády a z jejích přebytků tvořila kopce jako jehla ostrých kůlů, které umisťovali před nově postavenou palisádu i do země okolo. Ve vzduchu bylo cítit, že se to blíží.
A přesto si Daren zoufale přál natáhnout se pod strom a líně žvýkat stéblo ostřice. Místo toho si plivl do dlaní, chytil jeden konec pily a začal se svým partnerem strom kácet. Tenhle bude třicátý a Daren už ani nepočítal puchýře, které si pěstoval na obou dlaních. Vzpomněl si, když poprvé slyšel o té armádě zatracených, o vojácích, kteří neznají strach a bolest a ničí, plení a podpalují. Ta představa jej děsila. Představa lidí, kteří nejsou tak úplně lidmi, byla zvláštní a mrazivá. Mimoděk mu v hlavě vyvstal obraz pár dnů starý.


"Nájezdníci, nájezdníci! Utíkejte, jsou tady!" křičel asi patnáctiletý kluk, který stál na pozorovací věži a líně sledoval okolí. Právě on první uviděl houf opěšalých, ale v útvaru pochodujících ozbrojenců. Na dálku bylo málo vidět, přesto jasně rozeznával meče, sudlice, kopí i sekery, které měli muži v rukou. A čím blíž přicházeli, tím víc předmětů rozeznával. Kosy, cepy, dřevěné hole, kovářské kladivoi tenké stilleto. V tu chvíli už chlapec hbitě šplhal dolů po hrubém žebříku a spolu s většinou ostatních prchal do lesa. Ve vesnici zůstali jen ti, kteří byli příliš staří na to, aby utekli, nebo příliš zarputilí, než aby se vzdali bez boje. Ti všichni toho dne umřeli. Vesnice byla poničená, její obránci mrtví nebo umírající a neznámá armáda prostě odešla. Nesnažili se plenit, nesnažili se brát otroky do zajetí. Přišli prostě jen zabíjet. Proč a pro koho bylo pro všechny záhadou. A všem, kteří to řádění v lese uschováni přežili, zůstal navěky do paměti vryt poslední výdech kováře Zidana, který spolu se svou duší vydechl jediné slovo.
"Oči ..."

Základní informace o táboře


Termín: 22. 7. - 4. 8.

Cena: Nemagicová verze stojí 4 400 Kč (170€), Magicová verze pak 5 400 Kč (210€). 

V ceně je zahrnuta strava 5x denně (včetně pitného režimu a ovoce nebo zeleniny přístupné nonstop), ubytování, společná doprava z Prahy nebo Brna, veškeré náklady spojené s programem, věcné ceny pro všechny účastníky a zákonnou odměnu pro zdravotníka. Dreamweavers je neziskový spolek, takže veškeré finance používáme jen pro účely tábora. Rezervace je platná vyplněním uhrazením zálohy 2000 Kč na účet tábora – pokyny k platbě posíláme e-mailem. 

Magicová verze navíc zahrnuje produkty MtG v hodnotě 1000 Kč nebo víc (včetně doplňků, jako jsou obaly a kostky). Všechny karty zůstávají po táboře účastníkům. 

Pro koho: Tábor je pro kluky ve věku od 8 do 17 let včetně, kteří mají rádi fantasy, zajímají se o deskové či karetní hry, a samozřejmě i pro všechny, kteří hrají Magic.

Program je přímo přizpůsobem tomuto věkovému rozpětí. V případě, že je účastníkovi méně či více, napište nám na jakub@dreamweavers.cz a uvidíme, co se dá dělat :).

Organizační pokyny: Pro přihlášení je třeba vyplnit tento formulář. Veškeré další organizační informace posíláme e-mailem.

Často kladené otázky


MtG tábor stále existuje, ale trochu jsme ho vylepšili! Pokud se rozhodneš pro “Magicovou verzi” tábora, čeká tě to stejné, co minulé roky – turnaje, drafty i přednášky. Budeš sbírat proma, dostávat karty a stavět si balíčky, to vše za dozoru zkušených turnajových hráčů a rozhodčích.

Stejně jako všechny dobré věci, i MtG tábor musí udělat krok vpřed, a tímhle krokem je Fantasy tábor. Jako MtG hráč ale o nic nepřijdeš – tábor bude lepší, než kdykoliv předtím.