Fantasy a MtG tábor 2019

Shanyria: Bouře přichází

22. 7. – 4. 8.

Šeptající lesy utichly a jásot vesničanů byl nad lukami slyšet po tři noci. To už ale královská delegace neviděla, protože se všichni, shromážděni kolem nosítek, na kterých se blyštil tajemný krystal, vydali směrem do královského města Valárie. Po příchodu byli uvítáni v ulicích samotným králem Misengarem; takové pocty se nikomu nedostalo, co nejstarší pamětníci pamatovali. Svět se vrátil do starých kolejí a lidé na podivný černý krystal zapomněli. Vždyť museli zase vstávat, prodávat na trhu nebo jezdit na pole, aby zorali a zaseli obilí na nový rok.

Misengar spal té noci dobře, po mnoha týdnech se nebudil do svitu měsíce, ale až ráno, kdy kohouti kokrhali a slunce rozlilo své paprsky po střechách Valárie. Jak už to bývá, žádná idylka netrvá dlouho a i král se dosyta vyspal jen několik týdnů.

Bylo to té noci, kdy měsíc nesvítil, byv schovaný za temnými mraky, kdy král poprvé uslyšel tichý šepot. Zprvu mu nepřikládal význam, ale když jej tři noci pořádně vyspat nenechal, začal se radit se svými rádci a alchymisty. Ti bádali, hloubali a experimentovali, ale nezjistili také nic. Král je rozezlen nechal z hradu vyhnat a sám se vydal do ložnice. Zkoušel spát i ve dne, ale hlas jej pořád budil. A pomalu se stával zřetelnějším a zřetelnějším. Zaslechl tiché šepoty, které ševelily nočním tichem a útržky hovoru:

“... pod hradem v katakombách, za hradbou magické síly…”

“... mocný kouzelník, který neměl v říši obdoby ...”

“... všemocný, který spí věčný sen, ukryt před … tiše v kamenném sarkofágu …”

“ … srdce, které mu bylo odňato, když byl … “

Sponzoři a partneři

Tábor je pořádán neziskovou organizací Dreamweavers, z. s. Příspěvky, dary a účastnické poplatky jsou použity pouze k organizaci tábora.