Nojštyho příručka přežití II

Zdar táborníku, minule jsem se ti představil a poradil ti jak se připravit na tábor a co si s sebou radši nebrat do divoké přírody. Pokud jsi četl předchozí část mé příručky, zřejmě už se nemůžeš dočkat, až se semnou potkáš na táboře. Nebudu mírnit tvé nadšení, ba co víc plně ho chápu, jediná věc, které na sobě lituji je, že nemůžu potkat sám sebe a poradit si jak přežít v přírodě, zbohatnout, nebo třeba dospět. Vzhledem k slibům, které jsem ti dal minule, se pokusím dnešní část příručky koncipovat jako manuál jak se chovat při hrách v lese.


Nejdůležitějším pravidlem je si uvědomit, že tohle je skutečný a reálný svět, takže pokud někoho trefíš při šiškovací hře do hlavy místo šiškou kamenem, tak se nerespawnuje za nejbližším stromem, ani nevyskočí o pět minut později z létajícího autobusu s padákem a nic se na tom nezmění, ani pokud zrovna najde na zemi papírek se symbolem štítu, co mu dává 15 shieldů. Já vím je to skličující, že se tvůj soupeř po zásahu šiškou nezřítí k zemi a v kaluži krve neskončí svůj mrzký život, ačkoliv na těle jsou jistá místa, která i po zásahu šiškou mohou spustit určité zvukové efekty z úst zasaženého, ale i ta je ve hrách na táboře zakázáno trefovat.


Mezi největší zážitky, které si z tábora odneseš, budou jisto jistě noční hry. Noční bojovky jsou samostatnou kapitolou, co se týče tvojí bezpečnosti při pohybu v lese za soumraku. Uklidním tě, v noci po lese nebudeš běhat, takže i pokud jsi šeroslepý, máš vcelku slušnou šanci na to se nezranit. Přesto jsem zažil několik nepříjemných situací při snaze proplížit se do tábora a nevydat při tom sebemenší hlásku. Například, pokud jsi se při plazení do tábora, ve snaze zůstat skrytý před baterkou vedoucího, proplazil až do jakési jámy plné moči, můžeš si být skoro jistý, že ležíš v našem polním pisoáru a vedoucí ti v tom případě nějaký ten šramot odpustí. Při plížení nočním lesem se ti budou hodit dlouhé rukávy a pevné boty, z vlastní zkušenosti vím, že schovat se nevědomky do mraveniště v tričku a plavkách nošených ledabyle na ostro není žádný med, nýbrž pěkné peklo.


Závěrem snad už jen poslední rada, při hrách dodržuj pravidla a vyznačená území, les je velký a zvířata v něm hladová. Bez ohledu na to, že i panenská příroda v okolí tábora je ohraničena silnicí, kde občas projede nějaké auto, a rybníky okolo jsou plné sinic, tak podvádění při hrách znamená následky v podobě důmyslných trestů, které vedoucí v průběhu let vymysleli.

Jestli jsi dočetl až sem, tak jsi už téměř připraven na to se postavit se svojí družinkou ostatním táborníkům a vyhrát spoustu cen za umístění v celotáborové hře. Příště ti poradím jak oloupat brambory bez škrabky za užití svých nehtů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *